Javascript must be enabled in your browser to use this page.
Please enable Javascript under your Tools menu in your browser.
Once javascript is enabled Click here to go back to Pan Zielonka
You are here:start/Intro/strona główna/Aktualności/Relacja z Dni Tradycyjnej Wsi Polskiej u Pana Zielonki

bojkotczatu

ptaszki

Relacja z Dni Tradycyjnej Wsi Polskiej u Pana Zielonki

Sunday, 23 January 2011 15:36 autor: Kasia
No i stało się. Do Pana Zielonki przyjechali prawdziwi rolnicy z krwi i kości. Przywieźli ze sobą owoce pracy rąk własnych oraz mnóstwo materiałów inforamcyjnych dotyczących gmo i rolnictwa eklogicznego (nota bene dostępnych w sklepie).

 
Jan CzajaJan Czaja i Barbara Zych, pomysłodawcy projektu "Zakupy od rolnika bez pośrednika", promowali swoje gospodarstwa częstując przybyłych powidłami, przecierem z dyni, twarożkiem, świeżym mlekiem, marynowanymi grzybkami, surówką z marchweki i selera oraz fasolką Jaś :D

Dni Polskie WsiSklep Pan Zielonka będzie jednym z miejsc w Krakowie, gdzie od kwietnia będzie można dostać wszystkie produkty pochodzące z gospodrastw roników biorących udział w projekcie "Zakupy od ronika bez pośrednika": świeże warzywa, owoce, zioła, jajka oraz przetwory ogórki kiszone, przeciery a być może nawet cydr :D

Więcej zdjęć z wydarzenia w naszej galerii. Wink

Oto link do strony gdzie można przeczytać więcej na temat:
http://www.krakowska.info/index.php/ekologia/578-wiem-co-jem
http://odrolnika.pl/

Poniżej relacja z wydarzenia z portalu:  www.krakowska.info


Wiem co jem     niedziela, 23 stycznia 2011 12:23  |  Wpisany przez Grażyna Zamorska

 www.krakowska.info - Pan ZielonkaTym razem Dni Tradycyjnej Polskiej Wsi organizowane przez ICPPC były znakiem solidarności z demonstrantami w Berlinie, którzy protestowali przeciwko przemysłowym gospodarstwom, a zarazem są za tradycyjnym rolnictwem i zdrową, uczciwie wytwarzaną żywnością.

W Krakowie obchody te skoncentrowały się wokół projektu „Zakupy od rolnika bez pośrednika” realizowanego przez lokalną Grupę Działania Dunajec-Biała.

Jan CzajaProjekt ten dotyczy promocji produktu lokalnego oraz poszukiwania nowych technik sprzedaży produkowanej lokalnej żywności. Do LGD Dunajec-Biała należą cztery gminy: Wojnicz, Pleśna, Ciężkowice oraz Zakliczyn. Duszą tego projektu jest Jan Czaja, szef biura LGD Dunajec-Biała, zarazem, właściciel ekologicznego gospodarstwa rolnego „Crazy Farm” o powierzchni 20 ha – hodowla bydła mlecznego, warzywa.

Gospodarstwo to położone jest w powiecie tarnowskim we wsi Rzuchowa w odległości 9 km na południowy zachód od Tarnowa. Specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego rasy polskiej czerwono-białej nizinnej, która została objęta programem ochrony zasobów genetycznych. Pan Jan to człowiek z wielką pasją ,który realizuje swoje pomysły z myślą nie tylko o rolniku, ale i konsumencie. Pan Zielonka - kredensGrupa rolników skupiona w tej organizacji chce stworzyć ze swojego terenu zagłębie zdrowej żywności, wykorzystując jego potencjał. W związku z tym rozpoczęli budowę sieci małych gospodarstw działających na zasadzie małych przedsiębiorstw ,które nie muszą zmieniać dotychczasowej działalności, ale poszerzyć ją o możliwość sprzedaży.
 
Krakowska.infoStąd pomysł na stworzenie punktów handlowych z tymi produktami pod jedną marką, z jednym znakiem firmowym i informacją dla klienta w jakim gospodarstwie zostało to wyprodukowane.
Obecnie w tym projekcie uczestniczy 16 gospodarstw i na bazie ich produktów tworzone są „paczki od rolnika” zamawiane poprzez Internet jak również dostarczane do punktów sprzedaży –sklepów ,które obecnie są tworzone.

Pan ZielonkaW Krakowie takim punktem jest sklep „Pan Zielonka” w Starym Podgórzu ul.Dąbrówki 4. Tam też poznałam p.Czaję oraz p.Barbarę Zych. Obydwoje promowali właśnie ten pomysł i zalety zdrowej żywności. Pani Barbara jest także właścicielem gospodarstwa ekologicznego „Ziołowa Dolina” w gminie Zakliczyn, w którym oprócz warzyw, sadu z tradycyjnymi odmianami jabłoni czy śliwsą zioła w szczególności pięknie kwitnąca macierzanka. Oleje - Pan Zielonka

O dwóch lat p.
Barbara prowadzi również gospodarstwo agroturystyczne, gdzie na miejscu można zobaczyć co i gdzie rośnie w myśl hasła „wiem co jem”.





Kasia

Kasia

Website: www.omyguide.pl E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Add comment