Javascript must be enabled in your browser to use this page.
Please enable Javascript under your Tools menu in your browser.
Once javascript is enabled Click here to go back to Pan Zielonka
You are here:start/Intro/strona główna/Aktualności/Mąka kokosowa - do czego się nadaje?

bojkotczatu

ptaszki

Mąka kokosowa - do czego się nadaje?

Monday, 17 July 2017 12:44 autor: Anna Szymańska

Czy mąka kokosowa nadaje się do zrobienia ciasta? Jest dosyć ciężka, słodkawa i bardzo intensywnie chłonie płyny. W różnych przepisach występuje jako dodatek do innych mąk. A jakby tak się uprzeć i zrobić coś z samej mąki kokosowej? Czy tak w ogóle się da?
 

Jakiś czas temu zrobiłam ciasto na mące kokosowej. Wizje były wyborne.. jednak cała przygoda zakończyła się wyrzuceniem ciasta do  smietnika.. Zrobiłam masę i jako że wydawała mi się zbyt ciężka sypnęłam sody - żeby było leciutkie jak chmurka z pęcherzykami powietrza. Zaznaczę w tym miejscu, że na robieniu ciast nie znam się kompletnie. Ciasto wyszło suche, rozpadające się, w ogóle nie urosło a na dodatek było słone jak ściana w kopalni soli.

Eksperymenty z ciastami traktuję jako wyzwanie pod tytułem "Wezmę się za coś czego nie umiem i udowodnię sobie, że umiem". Trochę to nielogiczne, czasem kosztowne, z boku może wydawać się głupie i nierozsądne, bo może lepiej skorzystać z przepisu i już. Zgadzam się, że czasem lepiej. A czasem nie :) Przy tych eksperymentach bawię się jak dziecko (przynajmniej dopóki nie widzę rezultatów :D ) i jak dziecko ciesze się kiedy w końcu coś wyjdzie. 

Wczoraj odkryłam zastosowanie dla mąki kokosowej :) Świetnie nadaje się do spodu na tartę. Namoczone daktyle i mąka kokosowa, dobrze zblendowane - i to wszystko. Na to dobrze jest nałożyć coś lekkiego, świeżego, najlepiej kwaśnego, ponieważ spód jest mocno słodki - słodycz daktyli i mąki kokosowej razem wziętych tworzy intensywną mieszankę. 


Całym plusem tej sytuacji jest to, że korzystałam z mąki kokosowej, którą można obecnie kupić w Panu Zielonce w bardzo przystępnej cenie. Dzięki czemu nie wydałam fortuny i bez wyrzutów sumienia mogłam oddać się ukochanym eksperymentom :)

mąkakoko 005-ps25


More in this category: « ParkujeMyEko 2017

Add comment