Warsztaty kulinarne kuchni wegańskiej i witariańskiej - relacja

Poniedziałek, 27 Maj 2013 11:10 autor: Mandelinka Bramborowa

Tegoroczny Tydzień
Wegetarianizmu w Krakowie
rozpoczęliśmy od
warsztatów kulinarnych.
W sobotnie popołudnie
spotkaliśmy się w sklepie
ekologicznym Pan Zielonka.Usiedliśmy na drewnianych krzesłach i kolorowych poduszkach, piliśmy przyrządzony przez Jowitę napar ze świeżą miętą i pomarańczą.  Wyrak robił zdjęcia, a Krzysztof prezentował chleb na zakwasie.

Warsztaty witariańskie 2013, Agnieszka Mazanek Warsztaty witariańskie 2013, Agnieszka Mazanek Warsztaty witariańskie 2013, Agnieszka Mazanek Warsztaty witariańskie 2013, Agnieszka Mazanek


Część właściwa przypadła w udziale Agnieszce,  wegetariance z kilkunastoletnim stażem, pasjonatce życia i kuchni wegańskiej.


Warsztaty witariańskie, vegańskie smaki, Agnieszka MazanekAgnieszka wprowadziła nas w ideę witarianizmu, wyjaśniła na czym polega surowa dieta i dlaczego jest korzystna zarówno pod względem zdrowotnym jak i etycznym, odpowiadała na nasze pytania dotyczące zdrowego stylu życia,    przedstawiła wartość odżywczą używanych podczas warsztatów produktów, powiedziała co z czym łączyć i w jakiej postaci spożywać. Następnie przyrządziła  3 wspaniałe potrawy: witariański budyń bez cukru z suszonych moreli, sezamu oraz świeżych bananów, nutellę z orzechów włoskich z karobem i kakao oraz witariański hummus  z nerkowców i suszonych pomidorów. Hummus zjedliśmy z wspomnianym wcześniej chlebem żytnim przyniesionym w darze przez Krzysztofa, przyjaciela Agnieszki.

 

Warsztaty witariańskie, vegańskie smaki, Agnieszka MazanekSkrupulatnie zapisywaliśmy podawane nam receptury i cenne uwagi,    dyskutowaliśmy ze sobą dzieląc się wiedzą i wątpliwościami. Jako tester kuchni Agnieszki posłużyła 2-letnia Michalinka,    która według mamy odrzuca 70 procent oferowanych jej potraw.


Warsztaty witariańskie, vegańskie smaki, Agnieszka MazanekWitariańskie potrawy mała Michalinka pochłonęła z zadowoleniem dając tym świadectwo, jak wspaniała jest kuchnia witariańska. Po warsztatach zakupiliśmy potrzebne produkty otrzymując od właścicieli sklepu rabat, teraz sami będziemy mogli przyrządzać takie pyszności, o jakich jeszcze kilka dni wcześniej nawet nam się nie śniło.


Te warsztaty zmieniły nasze życie,
na długo pozostaną nam w pamięci.Dziękujemy!!!!!!!

By Czarna

Mandelinka Bramborowa

Mandelinka Bramborowa

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.