ParkuJeMyEko

Monday, 10 June 2013 01:35 autor: Pan Zielonka

ParkuJeMyEko - 15 czerwca 2013Zapraszamy

na piknik


ParkuJeMyEko


15czerwca


start: 12:00


Park Bednarskiego

Kraków-Podgórze


 


Piknik w Parku dla
każdego!


Będą liczne warsztaty, pokazy kuchni witariańskiej, projekcje filmów, wspólne muzykowanie, joga dla dzieci i nie tylko, zajęcia artystyczne i sportowe, sadzenie roślin, wykłady&warsztaty budownictwo naturalne, wymiana śmieci recyklingowych na owoce.


Wspaniałe wydarzenia w niezwykłej scenerii.

ParkuJeMyEko

to wspólna zabawa i dobre jedzenie!


 

12.00 Warsztaty bębniarskie – uczta dla fanów dobrego bębnienia, improwizacje, technika – weźcie ze sobą wasze zabawki – rozbujamy wiewiórki w parku


13.00 Joga śmiechu – odpuść sobie myślenie, szczery i spontaniczny śmiech zrelaksuje całe ciało i uwolni umysł od stresu!
Nie masz powodów do śmiechu przyjdź na jogę śmiechu - buHahahaha.


13:30 Szukamy skarbu piratów – doskonała zabawa dla najmłodszych – Piraci ukryli skarb w Parku Bednarskiego. Ciekawe komu uda się odnaleźć ukryte cuda? Przyjdź i odkryj skrywaną od wieków tajemnicę!


14:00 Joga dla dzieci – maluchy uwielbiają ruch i różnorodność - joga dla dzieci bez filozoficznego aspektu praktyki – nauka przez naśladowanie ruchów i pozycji – nowe ciekawe doświadczenie, które wpływa na rozwój dziecka, joga usuwa napięcie umysłowe i fizyczne, dynamiczne i szybkie ruchy aktywizują dawno nie używane mięśnie i stawy przynosząc giętkość ciału, mają też pozytywny wpływ na umysł.


15:00 Surowe jedzenie – wiosna, lato – wyrzuć kuchenkę i jedz surowo! Bez obaw, zanim to nastąpi zobacz jak robią to inni. Wprowadzimy Was w tajniki raw food. W czasie pikniku poznasz zalety takiego sposobu odżywiania. Jak przygotować posiłki raw food? Nic prostszego przyjdź, posłuchaj i rozkoszuj się z nami surowym jedzeniem!


16:00 5Rytmów Przed niedzielą, po całym tygodniu, na trawie, w słońcu, albo w deszczu. Pierwszy raz 5rytmów w krakowie na łonie natury. Zabierzcie znajomych, tych młodszych i tych starszych i przybywajcie tłumnie, bo to wyjątkowa okazja, żeby zatańczyć w Parku Bednarskiego. Dla tych, co będą pierwszy raz mały instruktaż na początku. Zapraszam bardzo serdecznie Joasia Hussakowska certyfikowany nauczyciel 5Rytmów/jeden z dwóch w Polsce. Można też poćwiczyć 5Rytmowanie w środę na Potebni 7 o 19.30/tuż obok Parku Bednarskiego.


17:00 Harlem Shake – tego nie możecie przegapić, taniec przebieraniec, hit internetu, flashmob/mem, pamietajcie o przebraniach, damy czadu, będzie spontanicznie i radośnie. Przewidziana jest prosta choreografia. Mile wiedziane każde przebranie, a przede wszystkim: ufoKru: andromedanie/kasjopejanie/reptylianie/arkoni, sekcja glizdek/śpiwory, supermeni, batmani, teletubisie, baby jagi, vadery lordy, kosmici, pudlarze, upiornicy, szokerzy, rycerze, piraci, pokemonsy. wbijajcie, dzezit ! sprawdzcie temat


17:30 Recykling daje owoce – wymień karton po napoju na owoce – zjedz owoce a potem buduj z nami z kartoników! Kartoniki po napojach to cenne surowce wtórne, o czym jeszcze nie wszyscy wiedzą. Kartoniki zawierają ok.75% celulozy, 20 % polietylenu i 5% aluminium. Wszystkie te cenne surowce można już w Polsce odzyskać i poddać recyklingowi. Podstawowym jednak warunkiem recyklingu jest wcześniejsza selektywna zbiórka kartoników i następnie przekazanie ich do przerobu.
Dowiesz się gdzie wyrzucać kartoniki!

Pomysłodawcą i organizatorem akcji 'Recykling daje owoce' jest: ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Partnerami akcji są: Fundacja Prokarton i Program REKARTON.
Lokalnym koordynatorem akcji w Krakowie jest Fundacja Stańczyka.


18:00 Miejski ogródczyli Miejska Partyzantka Ogrodnicza lub Zielona Partyzantka lub po prostu Gangsta Farming - to ruch oddolny, spontaniczny, który polega na zazielenianiu miasta - reakcja na bylejakość i brzydotę, słowem: na antyekologiczną, niezieloną politykę zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Ogrodnictwo w mieście może być czymś więcej niż doniczkami na balkonach czy działkami na obrzeżach miasta. Ogrodnictwo może zapewnić Ci pożywienie, również w mieście.

Przyjdź, zobacz jak sadzimy w przestrzeni miejskiej, jak zrobić doniczki z butelek i poczuj radość, jaką daje wspólne kopanie w ziemii!


Tu relacja z ostatniej Zielonej Partyzanki w Parku Bednarskiego


19:00 Budownictwo naturalne - Warsztaty z ekobudowy prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w tej branży Barbarę Wojtkowską - Guicherit, która wraz ze swoją firmą Ekocentrycy (Od Ego do Eko) wdraża na nasze słowiańskie tereny budowanie z wyobraźnią, czyli w zmowie z naturą.

Na warsztatach dowiesz się wszystkiego o najnowszych, ekologicznych trendach w budownictwie, jak budować ekonomiczniej, taniej, zdrowiej i nowocześniej.
Wykładowi i pokazowi będzie towarzyszyło prawdziwe budowanie, czyli będziemy sami tworzyć bloczki budowlane z gliny i słomy. Wszystkich zainteresowanych, a także tych, którzy lubią popracować z gliną, zapraszamy

Poszerz swoją wyobraźnię, bądź nowoczesny i zacznij budować eko!


20:00Występ orkiestry leśnej jeśli grasz na instrumencie od czasu do czasu lub nigdy nie grałeś a masz w domu jakiś instrument przynieś go i graj z nami – próbujemy od 18:00 pod okiem dyrygenta – na zakończenie wspólnie wykonamy utwór, który stanie się hitem ;D


20:30 Kino pod gwiazdami – wieczorową porą pokażemy inspirujące filmy w klimatach głębokiej ekologii w mieście. Co można zrobić z gruntami nieużytkowymi w mieście? Jak obsadzić roślinnością a zwłaszcza warzywami parki, place miejskie. Jak przekształcić tereny nieużytkowe w publiczne ogródki warzywne zmieniając tym samym status jedzenia w społeczności? Po co? Dla zabawy, piękna, na przekór i aby dać ludziom alternatywę dla fast foodów zalewających miejską przestrzeń.


21:00 Jamsession + wizulizacje/filmy - (wow) przewidujemy dodatkową opcje czyli występ/koncert improwizację muzyczą zasilaną inspiracją płynącą z ekranu. Skład wykrystalizuje się na pikniku. Zapewiamy podstawowy sprzęt: nagłośnienie, perkusja, mikrofony...


21:30 7 Czakram Ziemi - zapowiada się klimatyczny koncert wyjątkowej oryginalnej formacji muzycznej/bębiarskiej/++ wiecej


Dodatkowo zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem zrównoważonego rozwoju, ekologii, budowy lokalnej społeczności do współorganizowania tego wydarzenia parkuJeMYeko.


Jesteśmy otwarci na wszystkie lokalne inicjatywy:
cykliści, skate, parkour, breakdance, freeshop,
kuglarze. . .wbijajcie


 

wydarzenie na fejsie


robimy piknik

galeria

 

Z a p r a s z a M y 

materiały promocyjne

 

The plugin mod_jdownloads_file needs the component jDownloads to work!
To download the latest version of jDownloads please visit: www.jdownloads.com!

Pan Zielonka

Pan Zielonka

E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it