Javascript must be enabled in your browser to use this page.
Please enable Javascript under your Tools menu in your browser.
Once javascript is enabled Click here to go back to Pan Zielonka
You are here:start/Intro/strona główna/Aktualności/Warsztaty kulinarne kuchni wegańskiej i witariańskiej - relacja

bojkotczatu

ptaszki

Warsztaty kulinarne kuchni wegańskiej i witariańskiej - relacja

Monday, 27 May 2013 11:10 autor: Mandelinka Bramborowa

Tegoroczny Tydzień
Wegetarianizmu w Krakowie
rozpoczęliśmy od
warsztatów kulinarnych.
W sobotnie popołudnie
spotkaliśmy się w sklepie
ekologicznym Pan Zielonka.Usiedliśmy na drewnianych krzesłach i kolorowych poduszkach, piliśmy przyrządzony przez Jowitę napar ze świeżą miętą i pomarańczą.  Wyrak robił zdjęcia, a Krzysztof prezentował chleb na zakwasie.

Warsztaty witariańskie 2013, Agnieszka Mazanek Warsztaty witariańskie 2013, Agnieszka Mazanek Warsztaty witariańskie 2013, Agnieszka Mazanek Warsztaty witariańskie 2013, Agnieszka Mazanek


Część właściwa przypadła w udziale Agnieszce,  wegetariance z kilkunastoletnim stażem, pasjonatce życia i kuchni wegańskiej.


Warsztaty witariańskie, vegańskie smaki, Agnieszka MazanekAgnieszka wprowadziła nas w ideę witarianizmu, wyjaśniła na czym polega surowa dieta i dlaczego jest korzystna zarówno pod względem zdrowotnym jak i etycznym, odpowiadała na nasze pytania dotyczące zdrowego stylu życia,    przedstawiła wartość odżywczą używanych podczas warsztatów produktów, powiedziała co z czym łączyć i w jakiej postaci spożywać. Następnie przyrządziła  3 wspaniałe potrawy: witariański budyń bez cukru z suszonych moreli, sezamu oraz świeżych bananów, nutellę z orzechów włoskich z karobem i kakao oraz witariański hummus  z nerkowców i suszonych pomidorów. Hummus zjedliśmy z wspomnianym wcześniej chlebem żytnim przyniesionym w darze przez Krzysztofa, przyjaciela Agnieszki.

 

Warsztaty witariańskie, vegańskie smaki, Agnieszka MazanekSkrupulatnie zapisywaliśmy podawane nam receptury i cenne uwagi,    dyskutowaliśmy ze sobą dzieląc się wiedzą i wątpliwościami. Jako tester kuchni Agnieszki posłużyła 2-letnia Michalinka,    która według mamy odrzuca 70 procent oferowanych jej potraw.


Warsztaty witariańskie, vegańskie smaki, Agnieszka MazanekWitariańskie potrawy mała Michalinka pochłonęła z zadowoleniem dając tym świadectwo, jak wspaniała jest kuchnia witariańska. Po warsztatach zakupiliśmy potrzebne produkty otrzymując od właścicieli sklepu rabat, teraz sami będziemy mogli przyrządzać takie pyszności, o jakich jeszcze kilka dni wcześniej nawet nam się nie śniło.


Te warsztaty zmieniły nasze życie,
na długo pozostaną nam w pamięci.Dziękujemy!!!!!!!

By Czarna

Mandelinka Bramborowa

Mandelinka Bramborowa

E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Add comment